Umiejetnosc obrobienia biznesplanu 9358juiu

Aleksander miał jasne przedstawienie o tym, co chce osiągnąć i z jakiego powodu. Wiedział, że będzie musiał odnieść rozsądzające zwycięstwo nad armią perską, aby zapanować nad kompletnym perskim imperium. Cedował sobie zarówno sprawę, iż armia perska stwarza się z kontyngentów ściągniętych z wielgachnego imperium. Jedynym modułem, który jednoczył wszystkie oddziały, była lojalność względem suzerena Dariusza.

Gdyby Aleksander zamordował lub Odkrywcy Mocyporaził Dariusza, reszta armii załamałaby się i uległa rozsypce. W noc przed konfrontacją Aleksander wezwał do siebie wszystkich przełożonych i wyłuszczył im, jak o świcie mogą zwyciężyć konfrontację mimo tak przytłaczającej hegemonie nieprzyjazna. Próba pokonywania pełnej perskiej armii nie miałaby sensu, wrogów było nadto całego szeregu. Zamiast tego mieli skupić siły i jak na przykład dzida wbić się w środek ciągu Persów, napierając ku samego Dariusza. Aleksander kazał przełożonym powrócić do własnych wydziałów i przekazać mundurowym skrótowy rozkaz: zabić Dariusza!. Kiedy zainicjowała się konfrontacja, Aleksander wybrał stosowni momencik i pokierował wydział własnej kawalerii - być może najperfekcyjniejszych dżokei na ziemii w tamtych terminach - w sam środek perskiej armii, pionowo na Dariusza.

Przypływ był tak niespodziany, że perski władca nie nadążył na niego w Odkrywcy Mocy całokształcie spreparować. Historycy podają, że Dariusz wskoczył na klacz i w postrzelonym pędzie zbiegł z pola kampanie, zostawiając podległą armię, aby radziła sobie sama. W podobny sposób jak Aleksander przepowiedział, armia perska wkrótce złamała ciągi i rozpierzchła się na wszelkie strony. Pod upadek dnia macedoński wódz zniszczył Persów i stał się królem największego imperium na świecie. Podstawowa sentencja wyniesiona z zguby Dariusza powiada, iż prowadzący nie powinien porzucić własnego teamu albo porzucać newralgicznego sensu, nieważne z jak gwałtownymi i szalonymi wyzwaniami przybędzie mu się zmierzyć. Przetrwanie przywódcy w nadrzędnych chwilach ma olbrzymi wpływ na team i na możności zwycięstwa.

Reguła ofensywy Bądź co bądź dominacja wojsk Dariusza była astronomiczna, Aleksander przypuścił poryw i w taki sposób obleciał kontrolę nad wojną. Jego postępowanie to nieskazitelna ilustracja słów, które wieki później wypowiedział Napoleon Bonaparte: Żadnej dużej Odkrywcy Mocy walki nie wygrano dzięki obronie. Umiejętność opracowania strategicznego konceptu, a później przedstawienie go na rynek z pędem naśladującym rzut oszczepem a także podtrzymywanie stałej ofensywy pozwoli ci owładnąć inicjatywę i dominować płatnicze przeznaczenie. Reguła koncentracji sił Aleksander potrafił skupić siły na jednym celu - perskim suzerenie Dariuszu. W interesie zdolność koncentracji ograniczonych zasobów na wyprzedaży samych najlepszych materiałów a także usług potencjalnie najlepszym usługobiorcom to klucz do biznesowego zwycięstwa.

Reguła gospodarności Macedoński król zrealizował cel z wykorzystaniem sporadycznej armii, małym nakładem ludzi i środków. Do tego przed zachodem słońca armia perska pozostała wykluczona kliknij tu jako siła bojowa, w czasie kiedy szkody po stronie Aleksandra były niewielkie. W myśleniu strategicznym winieneś korzystać ze swoich zdolności i kreatywności, żeby spełnić wyznaczony cel i odnieść sukces na rynku, poświęcając na to możliwie jak w żadnym wypadku terminu i pieniędzy. Zasada elastyczności Najodpowiedniejszą zdolnością, jaką organizacja może sobie przyswoić, jest elastyczność. Siły Aleksandra szczędziły elastyczność i zmieniały trend Odkrywcy Mocy paroksyzmu zależnie od okoliczności. Każdy z oficerów na polu batalie mógł działać odpowiednio ze adaptującymi się warunkami. Natomiast w armii perskiej to Dariusz był naczelnym przełożonym.

Każdy z oficerów pełnił nazwaną implementację, nie mając możliwości odstępstwa względnie odmiany kierunku. Kiedy bitwa potoczyła się w niespodziany sposób, armia perska nie umiała się dostatecznie ekspresowo dobrać. W globie biznesu, w którym rozruchy, brak pewności i przemiany są na porządku codziennym, nieprzewidywalne i niespodziewane, trzeba dowodzić się elastycznością. Powinno się zmieniać sposób wiązania produktów z usługami, ludzi i przypisane im zadania, rynki tudzież techniki dystrybucji, produkty i ich wartości jak i każdy inny czynnik w instytucji, a skutkiem tego pogłębiać sprzedaż i intratność na złość zdeterminowanej konkurencji. Reguła zaskoczenia Aleksander użył zdumienia na swoją ogromną korzyść.

W zastępstwie rozstawiać macedońskich mundurowych w długim ciągu, żeby stawić czoła perskiej armii (co ułatwiłoby jej otoczenie Macedończyków od skrzydeł), Aleksander skonfigurował żołnierzów w ciągliwszym systemu, który dopuszczał na zmianę miejsca przypływu i ustroju sił zależnie od rozwoju sytuacji na polu kampanie. W interesie musisz być przyszykowany na nieoczekiwane działania, ażeby stronić rywalizacji Odkrywcy Mocy szybkimi metamorfozami w ofercie materiałów, zapłat, w metodach gratek i miejscach sprzedaży. Musisz nieustająco wymyślać coś, czego twoi przeciwniki się nie spodziewają.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Umiejetnosc obrobienia biznesplanu 9358juiu”

Leave a Reply

Gravatar